معرفی جاهای تماشایی و مکان های دیدنی سبزوار

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : وب تو وب | بازدید : 1

شهر سبزوار, از آنجایی که با قیام سربه داران در تاریخ شناخته شده است در خطه خراسان رضوی به همین دلیل شناخته شده است و دارای اهمیت تاریخی است. در داستان های قدیمی به کرات از این شهر نام برده شده است و بیشتر جاذبه ها و مکان, های دیدنی, سبزوار از لحاظ تاریخی ارزشمند و با اهمیت هستند.

 جاذبه ها و مکان های دیدنی سبزوار

مکان های دیدنی سبزوار:

در گذشته میدان مرکزی شهر سبزوار را با نام قدیمی دیو سفید می شناخته اند این شهر در دوران اسلام نیز دارای اهمیت بوده است و از شهرهای ولایت بیهق محسوب می شده است.

جاذبه های تاریخی سبزوار

مصلی تاریخی سبزوار:

این مصلی از بناهای تاریخی و جاذبه های توریستی سبزوار است بنای این مصلی به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. زمان احداث آن به قرن ۸ باز می گردد بسیاری از مراسم مذهبی از دیرباز در این مصلی برگزار می گشته است.

مکان های ویژه سبزوار

امام زاده یحیی سبزوار:

این بنای ارزشمند که از مکان های گردشگری سبزوار است در تقاطع اصلی خیابان بیهق و اسرا واقع شده است. این امامزاده با کاشی های فیروزه ای معماری شده است معماری این بنا نیز به دوران قرن ۸ باز می گردد.

مسجد تاریخی سبزوار

از دیگر آثار تاریخی که در آثار ملی ایران به ثبت رسیده است این بنای ارزشمند است که از معماری بی نظیر قدیمی برخوردار می باشد.

مسجد جامع سبزوار:

مسجد جامع سبزوار دارای بخش های مختلفی از شبستان، ایوان، صحن و حیاط است در سردر این مسجد کتیبه تاریخی ارزشمندی وجود دارد. دستور ساخت این مسجد تاریخی در زمان صفویان و به دستور شاه تهماسب صفوی داده شده است.

مکان های معروف سبزوار

منار مسجد سبزوار:

در روستای خسروشیر مسجد منار قرار دارد که شبستان مناره آن آجری بوده است کتیبه این مناره به زبان کوفی است و دارای صلیبی آجری است که شکسته شده است.

سبزوار و مناطق گردشگری

معماری این بنای تاریخی و جاذبه توریستی سبزوار به دوران ایلخانان باز می گردد و باری دیگر به عنوان آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

آتشکده خانه یو سبزوار:

از دیگر بناهای ارزشمندی که در شهر تاریخی سبزوار وجود دارد این آتشکده تاریخی است که در روستای زیبای فشتنق قرار دارد. در دوران ساسانیان آتشکده های مختلفی در مناطق ایران وجود داشته است این آتشده نیز در دورا ساسانیان بنا شده است.

جاذبه های خاص سبزوار

آتشکده میر مظفر:

از قدیمی ترین آتشکده هایی که می توان در ایرران یافت این آتشکده است معماری این آتشکده به سبک معماری پیش از اسلام است و آن را به یکی از مکان های دیدنی سبزوار تبدیل کرده است. این آتشکده با قرار گرفتن بر فراز کوه های منطقه دارای منظره ای بسیار تماشایی, است.

دیدنی های سبزوار

 از دیگر مکان های دیدنی  جاذبه های مهمی که در سبزوار خانه باغ اسکویی است که دارای چشم اندازی زیبا و طبیعی است و برای علاقه مندان به مناظر طبیعی زیبا است.

The post معرفی, جاهای, تماشایی و مکان های دیدنی سبزوار appeared first on آرگا.


برچسب‌ها :

يکشنبه 18 آذر 1397 - 7:19
قدرت گرفته از نیلوبلاگ
close
تبلیغات در اینترنت