روش های طبیعی برای درمان خانگی غلظت خون

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : وب تو وب | بازدید : 1

اگر در واحد حجم خون تعداد گلبول های قرمز خون افزایش پیدا کند، اصطلاحا به این رخداد غلظت خون می گویند. که  می تواند بر اثر بسیاری از بیماری ها ایجاد شود و همچنین افزایش غلظت خون می تواند روند حرکت خون در عروق را کند کرده، در نتیجه خطر ابتلا به سکته را نیز افزایش دهد. به همین منظور در ادامه روش های طبیعی برای درمان خانگی غلظت خون ارائه شده است. تا پایان این مطلب با آرگا همراه باشید.

درمان خانگی برای رقیق کردن خون

درمان خانگی غلظت خون

چنانچه میزان هموگلوبین در زنان بالاتر از ۱۶ و در مردان بیشتر از ۱۸ باشد، به این معناست که این افراد بیماری غلظت خون دارند. این بیماری را به دو دسته غلظت خون اولیه و غلظت خون ثانویه تقسیم می کنند، که اگر سیستم خون ساز بدن بیشتر از میزان نرمال، گلبول های قرمز تولید کند، به آن غلظت خون اولیه می گویند. در صورتی که سیستم خون ساز بدن مشکلی نداشته باشد و علت غلظت خون به دلیل بیماری های قلبی، کلیوی، ریوی، تومورها، زندگی کردن در هوای ناسالم و آلوده، سیگار کشیدن، حضور در ارتفاعات و کاهش میزان اکسیژن در سلول های بافتی خون  باشد را غلظت خون ثانویه می گویند. روش های متعددی برای درمان غلظت خون وجود دارد که از بین آنها می توان به درمان گیاهی غلظت خون، درمان با داروهای شیمیایی، درمان خانگی غلظت خون و… اشاره نمود که هر یک می توانند تاثیرات مثبتی در روند درمان این بیماری داشته باشند.

درمان غلظت خون در منزل با روش های خانگی

از روش های طبیعی برای درمان خانگی غلظت خون می توان به استفاده از سبزیجاتی و ادویه جاتی نظیر چای سبز، چای کوهی، شوید، سیر، زنجبیل، دارچین، ریشه شیرین و همچنین داروی گیاهی جینکوبیلوبا می باشد به عنوان خوراکی رقیق شدن خون مورد استفاده قرار می گیرند.

  • چای سبز

یکی از عوامل کاهش و  درمان غلظت خون چای سبز می باشد، که به دلیل ترکیب موجود در آن(EGCG ) سبب نرم شدن و انعطاف پذیری دیواره رگ ها و باز شدن عروق و تنظیم جریان گردش خون می شود.

  • چای کوهی

مصرف چاهی کوهی با بعضی از داروها به شدت باعث رقیق شدن خون می گردد.

درمان غلظت خون با چای کوهی

  • شوید

شوید نیز همانند چاهی کوهی در صورتی که به طور همزمان با بعضی داروها به مقدار زیاد مصرف شود، باعث کاهش غلظت خون می شود.

  • سیر

یکی از عوامل موثر برای رقیق کردن خون سیر می باشد. مصرف خام آن با تولید نیتریک اکسید در بدن همراه است، که سبب حل شدن لخته های خونی، گشادی رگ ها خونی و در نتیجه باعث تسهیل گردش جریان خون می شود.

درمان خانگی غلظت خون

  • زنجبیل

زنجبیل علاوه بر برطرف کردن حالت تهوع، نقش بسیار موثری در رقیق کردن خون نیز دارد.

  • دارچین

یکی دیگر از عواملی که علاوه بر افزایش جریان خون، غلظت خون را کاهش می دهد، دارچین می باشد.

  • ریشه شیرین بیان

مصرف ریشه شیرین بیان برای افرادی که گرفتی عروق دارند، مفید می باشد و همچنین ریشه این گیاه رقیق کننده خون می باشد. البته کسانی که فشار خون بالا دارند از خوردن آن خودداری نمایند.

  •  جینکوبیلوبا

این گیاه دارویی باعث افزایش گردش خون، جلوگیری از لخته شدن خون و رقیق شدن خون می شود.

درمان غلظت خون

سایر روش های طبیعی برای درمان غلظت خون

درمان غلظت خون با میوه نیز یکی از رایج ترین روش های خانگی می باشد. موز، زنجبیل، آلبالو، جعفری، پیاز سفید شیرین(به صورت خام)، آب لیمو ترش، تمبر هندی، چای ترش، تمشک، فلفل قرمز آمریکایی(پاپریکا)، توت سیاه، سیر، رزماری، کدو مسمایی، چوب چینی، ماش، نعناع، مرزه، شلیل و هلو سبب کاهش غلظت خون می گردند.

برای باز کردن و نرم شدن عروق، مصرف کشمش کولی، گیاه دم اسب، زیتون، کرفس، سیب و هویج موثر می باشد و همچنین سرخالو برای تسهیل جریان خون مفید است، ناخنک یا الکیل الملک نیز از لخته شدن خون جلوگیری می کند.

آلو(به صورت ناشتا)، انگور ، انار، گل گاو زبان، هندوانه، گیلاس، کاسنی، غوره، شبدر، یونجه، کلم، عناب، ریواس، سیاه دانه، زالزالک، والک، زغال لخته، زرشک، خرما، خیار سبز، چوبه، خرقه، چغندر، جین سینگ، بید و ترشک باعث تصفیه خون می شوند.

درمان غلظت خون با میوه ها

از مصرف بیش از اندازه و خودسرانه موارد بالا به ویژه کسانی که همزمان از داروهایی برای پیشگیری از لخته شدن خون و یا رقیق شدن خون استفاده می کنند، اکیدا خودداری گردد. زیرا ممکن است مشکلات بسیار جدی برای شخص به وجود آورد و سلامتی فرد به خطر افتد. بنابراین توصیه می شود افراد با غلظت خون بالا، برای میزان مصرف موارد این مواد با پزشک مشورت نمایند.

The post روش های طبیعی برای درمان خانگی غلظت خون appeared first on آرگا.


برچسب‌ها :

سه شنبه 13 شهريور 1397 - 16:18
قدرت گرفته از نیلوبلاگ