با بهانه گیری کودک چگونه برخورد کنیم؟

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : وب تو وب | بازدید : 1

بهانه گیری کودک ممکن است علت های زیادی داشته باشد. برخی از این دلایل شامل کم خوابی، بدخوابی، دلخواه نبودن غذای وی و دیگر مسایل باشند. در ادامه در رابطه با این موضوع توضیحات بیشتری ارائه خواهیم داد.

بهانه گیری های کودک برای والدین و اطرافیان وی عذاب آور است و مطمئنا اغلب افراد تلاش می کنند در هنگام بهانه گرفتن کودک وی را به گونه ایی قانع نمایند و یا آنچه را که کودک می خواهد در اختیار وی قرار دهند اما لازم است بدانید شما با این کار کودک لوس و خودخواهی خواهید داشت که سعی می کند همه چیز را با زورگویی به دست آورد. اما در صورتی که بخواهید با کودک مقابله کنید مطمئنا هر دو شما عصبانی خواهید شد و آن زمان است که باید به دنبال راه هایی برای کنترل کودک در هنگام عصبانیت باشید. در هر حال باید بدانید که این روش ها جوابگو نمی باشد و باید با راه های اصولی برای جلوگیری از بهانه گیری کودکان آشنا شوید.

قهر کردن کودکان

با بهانه گیری کودک چگونه برخورد کنیم؟

والدین بهتر است به هنگام بهانه گیری کودک با او بازی تکرار جملات را آغاز کنند. این بازی به این صورت است که مادر از فرزند خود بخواهد کلمات و یا جملاتی را که می گوید را فرزند در سه مرحله درگوشی، آهسته و سپس به صورت بلند تکرار کند. این کار حواس کودک را پرت می کند و بهانه جویی را از یاد او می برد.

تربیت فرزندان لجوج

بهانه گیری کودک و راه حل آن

گاهی بهتر است مادران به هنگام بهانه گیری کودک به او گوشزد کنند که وی را بدون نق زدن بیش تر دوست دارد و یا این که به هنگام نق زدن کودک حرف او را قطع کنند و به کودک خود یادآور شوند که دارد نق می زند و بهتر است آرام صحبت کند تا به او گوش کند. اکثر کودکانی که بهانه گیری می کنند اگر مخاطبی نداشته باشند دست از نق زدن برمی درند. اگر فرزند شما بهانه می گیرد و پرخاشگری می کند بهتر است به اتاق دیگری بروید و به او گوشزد کنید که تا آرام نشود در مورد این مساله با او صحبت نخواهید کرد. اگر فرزند بهانه گیر کوچک است و امکان تنها گذاشتن وی وجود ندارد بهتر است به هنگام بهانه جویی های وی او را در آغوش بگیرید و جلوی چشمانش خود را به کارهایی دیگر مانند مطالعه کردن مشغول کنید تا کودک دریابد که تا آرام نشود به هدف خود نخواهد رسید. گاهی اوقات بهانه گیری کودک به خاطر دلخواه نبودن غذا و یا ظرف غذایش است که در این صورت بهتر است مادران به دنبال غذاهای عجیب و غریب نباشند و بهانه جویی های فرزند خود را بیش تر نکنند.

شیوه محبت مادر به فرزند

ممکن است بهانه گیری های روزانه کودک امری طبیعی باشد اما بهتر است مواظب مشکلاتی که ممکن است پیش آید نیز باشید، توجه داشته باشید که هر نوع  استرسی که در منزل وجود دارد می تواند باعث بهانه گیری های بیشتر کودک شما شود، از این رو شما به عنوان والدین کودک موظف هستید فضایی آرام و به دور از تنش و اضطراب را برای کودکان ایجاد نمایید تا علاوه بر کمک به رشد اجتماعی کودک، از بروز هر گونه رفتار ناپسند از وی خودداری نمایید.

بهانه گیری کودک

حال اگر کودک شما بیش از حد بهانه گیری می کند و با این کار به خود و دیگران صدمه می زند، حتما با یک متخصص و یا روانشناس با تجربه مشورت کنید. مطمئنا پزشک یا مشاور می تواند به شما برای بهبود رفتار کودک کمک کند.

The post با بهانه گیری کودک چگونه برخورد کنیم؟ appeared first on آرگا.


برچسب‌ها :

سه شنبه 13 شهريور 1397 - 16:18
قدرت گرفته از نیلوبلاگ