21  حقیقت جالب که شما در مورد مغز خود نمی دانید!

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : وب تو وب | بازدید : 4

21  حقیقت جالب که شما در مورد مغز خود نمی دانید!Reviewed by مینو شفیعی - کلینیک مغز و اعصاب on Jul 31Rating: 4.021  حقیقت جالب که شما در مورد مغز خود نمی دانید!

محتوای صفحه (قابل کلیک)

21  حقیقت جالب که شما در مورد مغز خود نمی دانید

مغز چگونه کار می کند؟

21 حقیقت جالب در مورد مغز : بنا بر مایوکلینیک مغز بخشی از سیستم عصبی مرکزی بدن و بخش پیچیده ای از بدن شما است. که توانایی ارسال و دریافت حجم زیادی از اطلاعات را دارد.  از آنجایی که این اندام بسیار پیچیده است ،  چیزهای بسیاری در مورد آن  وجود دارد که پزشکان و دانشمندان هنوز در مورد آن به طور کامل آگاهی ندارند.

در عصر حجر جراحی <strong>مغز</strong> انجام می شده است.

نکات مهم

نکات بسیار زیادی در مورد مغز وجود دارد که پزشکان و دانشمندان هنوز کاملا درک نمی کنند. با این حال ، هر روز اطلاعات بیشتری در مورد مغز به دست می آید.  چیزهای جالبی وجود دارد که آنها باید در مورد بخشی از مغز شما که پرکار ترین عضو بدن است ،  یاد بگیرند.

درست مثل بقیه بدن شما ، مغز به رژیم غذایی سالم ، ورزش و مقدار مناسب خواب نیاز دارد تا بهترین عملکرد را داشته باشد.

1)  حتی در عصر حجر جراحی مغز موفقیت آمیز انجام می شده است.

2)   وزن مغز یک فرد بالغ حدود 3 پوند است.

3)  حدود 75 درصد مغز از آب تشکیل شده است. این بدان معنی است که کمبود آب ، حتی بسیار اندک  می تواند بر عملکرد مغز تأثیر منفی داشته باشد.

4)  بزرگترین مغز در حیوانات مربوط به نهنگ عنبر است. وزن مغز این حیوان حدود 20 پوند است.

5)  مغز انسان در اولین سال زندگی ، سه برابر بزرگ تر خواهد شد. و تا زمانی که شما 18 ساله بشوید به رشد خود ادامه خواهد داد.

6)  سردرد به علت یک واکنش شیمیایی در مغز و عضلات و اعصاب گردن و سر شما ایجاد می شود.

7)  مغز انسان حاوی حدود 100 میلیارد نورون است

8) شنیده اید که می گویند  انسان تنها از 10 درصد مغز خود استفاده می کند. اینطور نیست. ما از همه مغز خود استفاده می کنیم. حتی وقتی که خوابیم ، باز هم از بیش از 10 درصد مغز خود استفاده می کنیم.

9)  کلسترول یک عامل مهم در یادگیری و حافظه است. با این حال ، کلسترول بالا با توجه به سن و سایر عوامل تأثیرات متفاوتی بر افراد دارد.

Related Posts

10)  تبادل اطلاعات بین نورون ها در مغز ما برای هر آنچه که ما می بینیم ، فکر می کنیم یا انجام می دهیم ، اتفاق می افتد.  این نورون ها اطلاعات را با سرعت های مختلف حرکت می دهند. سرعت انتقال اطلاعات برای عبور بین نورون ها حدود 250 مایل در ساعت است.

neurons movment

11) به نظر می رسد که رویاها ترکیبی از تخیل ، عوامل فیزیولوژیکی و عوامل عصبی هستند. دیدن رویا ثابت می کند که مغز شما حتی هنگام خواب هم مشغول فعالیت می باشد.

12) سندرم درد فانتوم زمانی است که سیستم عصبی مرکزی ، که شامل مغز شما است ، همچنان درد را در اندامی که قطع شده است ، احساس می کند.

13) مغز نمی تواند احساس درد کند. البته سیگنال های درد را ارسال می کند. اما احساس درد نمی کند.

14) انجماد مغزی واقعاً یک گانگلیون نورالژِا اسپنفوپالاتین است. این اتفاق زمانی می افتد که آنچه که می خورید یا می نوشید ، سرد باشد. نوشیدن یا خوردن مواد غذایی سرد ،  رگ های خونی و شریان ها را در پشت گلو، از جمله رگ هایی که خون  را به مغز می رسانند ، سرد می کند. این اتفاق زمانی که رگ ها سرد و سپس  دوباره گرم می شوند ، باعث بروز درد در پیشانی می شود.

 brain freeze

15) در اواخر دهه ی 20 ، مغز انسان شروع به از دست دادن برخی از توانایی های حافظه و همچنین برخی مهارت های شناختی می کند.

16) هر چه سن ما بالا تر می رود ، مغز ما کوچک تر می شود. این اتفاق معمولاً پس از سنین متوسط ​​عمر بروز می کند.

17) در جریان روند مومیایی کردن در مصر باستان ، مصریان معمولاً مغز را از طریق بینی برمی داشتند.

18)  تأثیر الکل بر مغز این است ک باعث تاری دید ، شل صحبت کردن ، پیاده روی ناپایدار و غیره می شود. این علائم معمولاٌ هنگامی ناپدید می شوند که اثر الکل از بین برود و شما دوباره احساس آرامش کنید. با این حال ، مصرف نوشیدنی های الکلی برای مدت زمان طولانی مغز شما را برای همیشه تحت تأثیر قرار می دهد. و مغز دیگر به وضعیت قبل خود باز نمی گردد.

 Alcohol effects your brain

اثرات بلند مدت مصرف مشروبات الکلی شامل مشکلات حافظه و گاهی نیز  کاهش عملکرد شناختی می شود.

19) گزارشات رسیده از شاهدان عینی مظنونین جنایی معمولاً حدود 50 درصد دقیق است. زیرا برای مغز دشوار است که جزئیات افرادی را که با آنها آشنا نیستید به خاطر بسپارد. حوادث تروماتیک همچنین می توانند توانایی مغز را برای یادآوری جزئیات بیشتر تحت تأثیر قرار دهند.

20) بازی های کامپیوتری یا بازی های ویدئویی ممکن است به بهبود توانایی های شناختی کمک کند. با این حا ل ، باید مطالعات بیشتری انجام شود تا یاد بگیرید که چه حجمی از بازی ها کمک کننده است و یا چه نوع بازی هایی به بهبود توانایی های شناختی شما کمک می کند.

21) مغز شما 20 درصد از اکسیژن و خون موجود در بدن را مصرف می کند.

-brain-and-video-games

محقق و مترجم : مینو شفیعی

لینک منبع

پیشنهادات جایروس برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

[toggle title=”گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان” state=”open” ]

Untitled 206x300 - 21 <strong> حقیقت</strong> <strong>جالب</strong> که شما در <strong>مورد</strong> مغز <strong>خود</strong> <strong>نمی</strong> <strong>دانید</strong>!

[/toggle]

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.


برچسب‌ها :

سه شنبه 9 مرداد 1397 - 14:47
قدرت گرفته از نیلوبلاگ