واکنش مناسب در برابر افراد منفی نگر

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : وب تو وب | بازدید : 14

افراد منفی می توانند تأثیرات منفی را در شما ایجاد کنند و نگرش های مسمومی را در شما به وجود آورند برای مقابله با این افراد راهکارهایی را در ادامه به شما ارائه خواهیم داد.

افراد منفی نگر

۱- شناسایی مشکل:

اولین گزینه در برخورد با این افراد این است که علت این منفی نگری را در فرد مقابل و خودتان شناسایی کنید. از خودتان بپرسید چرا ارتباط با این فرد موجب یجاد احساسات منفی در شما شده است و دلیل این امر عدم تفاهم شما با فارد مقابل است یا واکنش های منفی نگر او است. اگر پاسخ سؤال شما منفی بودن شخص مقابل است در این صورت می توانید ارتباط خود را با او قطع کنید.

۲- توجه به خود:

رهایی از افکار منفی کاری غیر ممکن نیست اگر اطرافیان شما دچار چنین مشکلی هستند می توانید با استفاده از برخی راهکارها با آن مقابله کنید.

زمان بیشتری به خود اختصاص دهید با این کار به شناخت بیشتری نسبت به خود دست پیدا می کنید و متوجه مواردی که آزارتان می دهد می شوید شما می توانید با دور شدن از افراد منفی فرصت بیشتری را به خودتان اختصاص دهید.

۳- قضاوت نکردن:

اگر با این افراد رو به رو هستید از قضاوت کردن آن ها دوری کنید چرا که این کار خود نشان دهنده ضعف و ویژگی های منفی در شما خواهد بود به جای این رفتار سعی کنید تا در چنین شرایط خاصی شخص مقابل را درک کرده و با او احساس همدردی کنید و به او کمک کنید تا این افکار را از خود دور نگه دارد.

۴- پیش بینی نکردن علت رفتار:

از پیش بینی علت رفتار این افراد خودداری کنید به این نکته توجه داشته باشید که شما هیچ گاه نمی توانید علت تمام رفتارهای افراد را شناسایی کنید و برخی از رفتارها غیر قابل پیش بینی می باشند.

۵- بی توجه نبودن به رفتار آنها:

در مقابل رفتار این افراد نباید بی توجه باشید یعنی با آگاهی از این موضوع و آگاه کردن آن ها به شیوه ای درست می توانید این مشکلات را کم تر کنید انجام واکنش مناسب در چنین شرایطی بسیار دارای اهمیت است.

۶- نگران حذف آن ها نباشید:

شاید یکی از مشکلات اساسی در چنین شرایطی مشکل حذف این افراد باشد با وجود اینکه این امر کار دشواری است شما می توانید با کناره گیری از این افراد احساس بهتری داشته باشید و از افکار منفی و آزار دهنده دور باشید.

The post واکنش مناسب در برابر افراد منفی نگر appeared first on آرگا.


برچسب‌ها :

سه شنبه 19 تير 1397 - 9:12
قدرت گرفته از نیلوبلاگ
close
تبلیغات در اینترنت