ترامپ استعفای مدیر بدنام خود را پذیرفت

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : وب تو وب | بازدید : 16

به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که استعفای «اسکات پرویت» (Scott Pruitt) رئیس اداره حفاظت از محیط زیست را که با اتهام های پرشماری مواجه بود، پذیرفته است.

پرویت که نزدیک به یک سال و نیم پیش به ریاست اداره حفاظت از محیط زیست آمریکا منصوب شد، از منتقدان سرسخت سیاست های این اداره در دوره باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین این کشور بود.

وی در دوره تصدی این سمت در کنار انتقادهای گسترده از عملکردش در تخریب قوانین دوران اوباما، با اتهام های پرشماری نیز روبرو شد که براساس آن بسیاری از مقام های آمریکا از هر دو حزب دمکرات و جمهوریخواه خواستار استعفای او بودند.

استفاده از هواپیمای درجه یک با هزینه دولتی، صرف هزینه های زیاد برای امنیت شخصی، ارتباط با گروه های لابی و صنعتی، استفاده از سمت دولتی در راستای منافع شخصی، تهیه لوازم لوکس برای دفتر کار از محل اموال دولتی و اجاره یک واحد مسکونی لوکس از یک لابی‌گر انرژی بخشی از اتهام های پرویت در زمان تصدی این مقام بوده است.

پرویت همچنین با صاحبان صنایع سوخت‌های فسیلی در آمریکا رابطه نزدیک دارد و پیش از تصدی سمت اداره حفاظت از محیط زیست کارزاری حقوقی برای لغو مقررات حفاظت از محیط زیست به راه انداخته بود.

رئیس جمهوری آمریکا از تلاش پرویت برای لغو مقررات مربوط به صنایع انرژی و تولید برای کاهش انتشار کربن که در دوره اوباما تصویب شده بود، قدردانی کرده است.

پرویت همچنین در ترغیب ترامپ برای خروج از توافق آب و هوایی پاریس 2015 نقشی کلیدی داشت.

ایرنا


برچسب‌ها :

جمعه 15 تير 1397 - 17:21
قدرت گرفته از نیلوبلاگ
close
تبلیغات در اینترنت